Home page
K R E A T I V I T A :

Klíčovými spolupracovníky v této oblasti jsou akademičtí malíři Ivan Exner a Eva Chmelová a fotografové Josef Houdek, Jan Ságl a Lubomír Čech.

Malíř a grafik Ivan Exner narozen v roce 1960 v Pardubicích.
V letech 1975 - 1979 absolvoval Střední průmyslovou školu grafickou v Praze a v letech 1980 - 1986 Akademii výtvarných umění v Praze. Žije a pracuje v Praze. Je člen SVU Mánes. Věnuje se volné ateliérové malbě, grafice, typografii a také navrhování nábytku.
V letech 1986 - 2001 se zúčastnil přibližně 60ti kolektivních či samostatných výstav po celém světě. Poslední samostatnou výstavou byla výstava v pražském Mánesu v roce 2001.
Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách v Evropě a Severní Americe. Jako renomovaný výtvarník byl požádán Správou pražského hradu o návrhy kožených vazeb knih Václava Havla, které prezident věnoval jako dar japonskému císaři.
Dále je třeba připomenout Exnerovu exkluzivní spolupráci s horní komorou Parlamentu ČR - Senátem, pro který vytvořil logo a kompletní grafický manuál.
Na poli reklamním pak tvoří ve spolupráci s agenturou Interzeta.

Malířka a grafička Eva Chmelová narozena v roce 1962 v Bratislavě. V letech 1978 - 1981 absolvovala Strednou umeleckopriemyslovou školu v Bratislavě a v letech 1981 - 1987 Akademii výtvarných umění v Praze. Žije a pracuje v Praze.
Od roku 1987 se účastnila 7 samostatných výstav (Praha, Přelouč, Litomyšl, Vídeň a Tokio) a řady kolektivních výstav v České republice a v zahraničí (Slovensko, Německo, Francie, Švýcarsko, Nizozemí, Belgie a USA).
Její práce jsou zastoupeny v řadě soukromých i galerijních sbírkách v Evropě, USA, Austrálii a Japonsku.